Aster thomsonii

Ook wel bekend als de Herfstaster.
  • Aster thomsonii - Herfstaster

Omschrijving

Aster thomsonii, vaak foutief Aster thompsonii geschreven, is een lilabloeiende herfstaster met opvallend grote bloemen. De bloeitijd van Aster thomsonii valt in de periode juli-september.

Aster thomsonii wordt ongeveer 50 to 70 cm hoog en staat graag op een zonnige plaats.Aster thomsonii is goed te combineren met siergrassen en andere vaste planten waaronder Agastache (dropplant), Anemone (herfstanemoon) en Echinacea (zonnehoed).

Aster thomsonii is een prachtige opvallende borderplant en geschikt voor bijna iedere tuin!

Foto's

Specificaties

Bloeikleur Blauw meer...
Standplaats Zon, Halfzon(=halfschaduw)
Familie Composietenfamilie
Bladkleur Groen
Bloeitijd juli - september
Wintergroen Nee
Planthoogte 50 cm - 70 cm
Grondsoort elke goede tuingrond
Plantafstand 7 - 9 stuks/m²
Toepassingssuggesties Groep of Border.
Winterhardheid zeer goed (-28,8 tot -23,4°C), USDA zone 5
Herkomst China
Hoogte blad 40 – 40 cm
Hoogte bloem 80 – 80 cm
Groeiwijze opgaand, stevige stelen
Leer meer op Wikipedia

Onderhoud

Aster thomsonii heeft geen bijzondere zorg nodig. Aster thomsonii is te vermeerden uit zaad of door stekken te nemen.

7529