Aster thomsonii
Ook wel bekend als de Herfstaster.
Omschrijving
Aster thomsonii, vaak foutief Aster thompsonii geschreven, is een lilabloeiende herfstaster met opvallend grote bloemen. De bloeitijd van Aster thomsonii valt in de periode juli-september.
Aster thomsonii wordt ongeveer 50 to 70 cm hoog en staat graag op een zonnige plaats.Aster thomsonii is goed te combineren met siergrassen en andere vaste planten waaronder Agastache (dropplant), Anemone (herfstanemoon) en Echinacea (zonnehoed).
Aster thomsonii is een prachtige opvallende borderplant en geschikt voor bijna iedere tuin!
Foto's
Specificaties
Plantgroep | Vaste planten meer... |
Bloeikleur | Blauw meer... |
Standplaats | Zon, Halfzon(=halfschaduw) |
Familie | Composietenfamilie |
Bladkleur | Groen |
Bloeitijd | juli - september |
Wintergroen | Nee |
Planthoogte | 50 cm - 70 cm |
Grondsoort | elke goede tuingrond |
Plantafstand | 7 - 9 stuks/m² |
Toepassingssuggesties | Groep of Border. |
Winterhardheid | zeer goed (-28,8 tot -23,4°C), USDA zone 5 |
Herkomst | China |
Hoogte blad | 40 – 40 cm |
Hoogte bloem | 80 – 80 cm |
Groeiwijze | opgaand, stevige stelen |
Leer meer op Wikipedia
Onderhoud
Aster thomsonii heeft geen bijzondere zorg nodig. Aster thomsonii is te vermeerden uit zaad of door stekken te nemen.